fbpx
חיפוש
חיפוש
Close this search box.
ניקוי-כתמי-דם

ניקוי כתמי דם

כתמי דם יכולים לפגוע במראה של ספוץ, מזרונים, ריפודי רכב, שטיחים ובגדים. אנו במאמר הזה נעניק לכם מידע וטיפים מועילים במקרים שנותר לכם כתם דם.   לפני הכל אנו רוצים להבהיר שניקוי כתמי דם נחשבים בעיני רבים לכתמים הקשים ביותר ולכן ישנם מקרים רבים שבהם הכתמים ירדו באופן חלקי.  חשוב להדגיש שזמן התגובה זה אחד הפרמטרים העיקריים

 

כיצד לנקות כתמי דם בצורה בטוחה ויעילה -עשה זאת בעצמך

דבר ראשון שחחיב להשים דגש עליו זה זמן תגובה. מומלץ לטפל בכתמי דם במהירות וכראוי, לא רק כדי לנסות ולהסיר בצורה הכי יסודית את הכתם אלא גם כדי למנוע צמיחה של פתוגנים מזיקים. סעיף זה יעזור לך לפענח את הצעדים הנכונים לניקוי כתמי דם בצורה יעילה אך בטוחה.

אנו בחברת קלין פרו ממליצים במקרים של כתמי דם להזמין שירותי ניקוי מקועיים כדי לנסות להגיע לניקוי והסרת כתם מקסימלית.

שלב ראשון – טפל במהירות בכתם

ראשית, בואו נזכור את כלל הזהב של טיפול בכתמי דם: הזמן הוא העיקר. ככל שתתמודדו עם הכתם מהר יותר, כך יהיה קל יותר להסיר אותו. הימנעו משפשוף או קרצוף בשלב זה (שפשוף עלול לגרום למריחת הכתם ולהזיק יותר מלהועיל), אלא כתם בעדינות את האזור המוכתם עם מטלית יבשה כדי לספוג כמה שיותר דם.

שלב שני – הכנת חומרי ניקוי

בשלב הבא, תרצו ליצור פתרון ניקוי פשוט אך יעיל. תערובת של מים קרים ומלח יכולה לעתים קרובות לעשות את העבודה. הקפידו להשתמש במים קרים, שכן מים חמים עלולים לגרום לחלבונים בדם להיקשר לחומר, מה שמקשה מאוד על הסרת הכתם.

מרטיבים מטלית עם התמיסה המוכנה וטופחים בעדינות על הכתם. לעולם אין לקרצף או לשפשף את הכתם מכיוון שהדבר עלול לגרום לו להתפשט או לדחוף אותו עמוק יותר לתוך החומר.

שלב שלישי – קרצוף עדין

ברגע שהכתם מתחיל לדהות, השתמשו במברשת שיניים או במברשת קרצוף כדי לעקור בעדינות את חלקיקי הדם שנותרו. שמור על מגע קל כדי להגן על החומר מפני נזק.

שלב רביעי – יש לשטוף ולחזור על הפעולה

אם הכתם נמשך, יש למרוח שוב את תמיסת הניקוי ולחזור על תהליך הקרצוף. סיימו תמיד על ידי שטיפת האזור במים קרים כדי להסיר שאריות של תמיסת הניקוי.

שלב חמישי  – ייבוש האזור

יבשו את האזור בטפיחות קלות עם מגבת נקייה והניחו לו להתייבש באופן טבעי. השימוש בחום יכול לקבע את הכתם, לכן הימנעו משימוש במייבש שיער או הנחתו ליד תנור חימום. זכרו, סבלנות היא המפתח.

הבנה כיצד לנקות כתמי דם בצורה בטוחה ויעילה תעזור לכם לשמור על ניקיון בבית או ברכב, ואנו נצלול לתרחישים ספציפיים יותר כגון טיפול בכתמים על משטחים שונים בסעיפים הבאים של מאמר זה.

ניקוי כתמי דם מהספה

מכיוון שאנו יושבים על הספה שעות רבות ביום תאונות קורות וכתמי דם על הספה נפוצים. ישנן מקרים שבהם ניתן להסיר כתמי דם מהספה.

כתמים וגירוד עדין

כאשר הדם מכתים את הספה שלכם, הגיבו מיד. השתמשו מטלית נקייה כדי לכתם את הכתם, היזהרו לא להפיץ את הדם.

יצירת פתרון ניקוי ספציפי לריפוד

לאחר הסרת עודפי הדם, הגיע הזמן ליצור תמיסת ניקוי. מערבבים כף אחת של חומץ לבן עם שתי כוסות מים קרים. זכרו, לעולם אל תשתמשו במים חמים מכיוון שהם עלולים לגרום לדם להיכנס לתוך הבד.

במקרים שלא הצלחתם להסיר את הכתמם אנו ממליצים להזמין חברת ניקוי ספות מקצועית שתנסה להסיר את הכתם בעזרת מכשור מקצועי.

 

ניקוי כתמי דם

בדיקת תמיסת הניקוי על אזור לא בולט

לפני יישום הפתרון, כדאי לבדוק אותו על אזור נסתר של הספה. יש למרוח כמות קטנה ולהמתין מספר דקות. אם הצבע נשאר ללא שינוי, בטוח להשתמש בפתרון. לפני שאתם  משתמשים בחומרי ניקוי חשוב לבדוק את סוג הבד והאם החומר ניקוי שלכן מותר לשימוש ולא יעשה נזק לבד. ישנם ספות בד טבעי אשר רגישות לחומרי ניקוי לא כמו רוב הספות מבד סינטטי שנחשבות חעמידות יותר, וגם יותר נוחות ליקוי והסרת כתמים באופן יחסי. למידה נוסף  על ניקוי ספות בד אנו ממליצים לקרוא את המאמר "איך לנקות ספה מבד".

מריחת תמיסת הניקוי על הכתם

יש למרוח את תמיסת הניקוי על כתם הדם ולהעדיף להשתמש בספוג. טפחו על האזור במקום לשפשף כדי למנוע את התפשטות הכתם. היו סבלניים ומתמידים, מכיוון שתהליך זה עשוי לדרוש מספר יישומים.

מכתים וחוזרים לפי הצורך

לאחר מריחת תמיסת הניקוי, יש למרוח את הלחות במטלית יבשה. חזור על התהליך עד שהכתם דוהה. לאחר מכן ניתן לשטוף את האזור במים קרים ולייבש כתם.

ייבוש ריפוד הספה

לבסוף, הניחו לספה להתייבש באופן טבעי.חשוב שיהיה סירקולציה טובה של אוויר אז השאירו חלונות פתוחים. במידה והניקוי לא צלח והכתם לא הוסר, אנו ממליצים להזמין שירטצי ניקוי ספות מקצועיים. אשר יעניקו פתרונות ניקוי ברמה מקצועית שיכולים להסיר את הכתם העיקש.

ניקוי כתמי דם ממזרנים

ניקוי מזרן מכתמי דם חשוב לא רק מבינה אסטתית אלא גם מבחינה רפואית, מכיוון שהם יכולים להיות קרקע פורייה לחיידקים אם לא מטפלים בהם מיד.

המפתח לניקוי יעיל של כתמי דם הוא פעולה מיידית. חשוב לא לתת לכתמי הדם לחדור לעומק סיבי המזרן (מה שיגרום לקושי רב בהסרת הכתם).

לרוב במקרים של מזרונים יש צורך בחומרי ניקוי מקצועיים ובשיטת ניקוי מותאמת כדי לתת סיכוי מקסימלי להסרת כתם הדם. במידה ואתם מחליטים לבצע ניקוי בעצמכם חשוב לבדוק עם החומרי ניקוי שבחרתם אינו יפגע בסיבי המזרן.

לאחר הניקוי תנו למזרן להתייבש לחלוטין. בהתאם למזג האוויר בישראל, אור השמש יכול לשמש כחומר חיטוי טבעי. עם זאת, אם הדבר אינו אפשרי, ניתן להשתמש גם במייבש שיער.

לסיכום, בדיוק כמו ניקוי כתמי דם מספה או מריפוד רכב, התמודדות מהירה ויעילה עם כתמי דם על המזרן שלכם חשובה הן מסיבות אסתטיות והן מסיבות היגייניות, ומבטיחה סביבה נקייה ונוחה לשינה.

ניקוי כתמי דם מריפוד רכב

ישנה חשיבות בביצוע ניקוי ריפודי הרכב מכתמי דם,כתמים אלו יכולים להשפיע לרעה על נוחות הנסיעה שלכם וכמובן במקרים של מכירת רכב עלולים לפגוע במראה הכללי. המחשבה לנקות אותם עשויה להיראות מרתיעה, ניתן לנקות את המושבים בעצמכם אבל חשוב להבין שניקוי לא מקצועי עלול לגרום לריפודי הרכב לא להתייבש  בצורה נכונה ולגרום לריחות לוואי. במידה והחלטתם לבצע את הניקוי  פעלו לפי השלבים הבאים:

הערכה מיידית וטיפול בכתם

המפתח להסרת כתמי דם מוצלחת הוא תגובה מהירה. הסירו לכלוך רופף מהאזור המוכתם, כתם את הכתם במטלית יבשה ללא שפשוף כדי למנוע דחיפת הכתם עמוק יותר לתוך הריפוד.

הכנת תמיסת ניקוי עדינה

הכינו תמיסה ביתית עם שתי כוסות מים קרים, כף אחת של נוזל לשטיפת כלים וכף אחת של חומץ לבן(במקרים של ריפודי בד סינטטי). לחילופין, ניתן לבחור בחומרי ניקוי מסחריים מבוססי אנזימים הזמינים בכל סופרמרקט ברחבי הארץ. הקפידו תמיד על בטיחות עמידות הריפוד של הרכב שלכם על ידי בדיקת הפתרון באזור נסתר.

בדיקת התמיסה על שטח קטן ולא בולט

יש לבצע תמיד בדיקה נקודתית לפני יישום כל תמיסת ניקוי. מרחו אותו על חלק קטן ונסתר של הריפוד ובדקו לאחר מספר דקות. אם אין שינוי צבע או נזק, אתה יכול להמשיך להשתמש בתמיסה על הכתם.

מריחת תמיסת הניקוי על הכתם

מריחת תמיסת הניקוי על מטלית ולא ישירות על הכתם תמנע הרטבת יתר. כתם בעדינות את הכתם עם המטלית הלחה. זכרו, קרצוף או שפשוף יכולים להפיץ את הכתם. המטרה היא להסיר את הכתם מסיבי הבד.

קרצוף עדין וניקוי

לאחר הכתמה, אם הכתם נמשך, השתמשו במברשת רכה כדי להסעיר קלות את האזור המוכתם, ולאחר מכן לטשטש עם מטלית נקייה ויבשה. חזור על תהליך זה עד שהכתם יתבהר או יוסר לחלוטין.

הסרת לחות עודפת

לבסוף, השתמשו במגבות נקיות ויבשות או בשואב אבק רטוב-יבש כדי להסיר לחות עודפת. תנו לריפוד להתייבש. באזורים עם לחות גבוהה כמו חלקים מישראל לאורך חוף הים התיכון, לאחר הניקוי אווררו את הרכב והשאירו את החלונות פתוחים ואל תחנו בחניון תת קרקעי.

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אתכם:

שתף:
קטגוריות:

חיפוש

לקבלת הצעה אטרקטיבית במיוחד

מעדיפים שנחזור אליכם ?

מלאו את הטופס !