fbpx
חיפוש
ניקוי כתמי דיו מריפודים

ניקוי כתמי דיו מריפודים

Rate this post

יש לכם כתם של דיו על הספה ואתם לא יודעים מה לעשות? נששפך לכם דיו על השטיח ואתם אובדי עצות? כתמי דיו בריפודים נחשבים כקשים להורדה אבל ישנן דכרים וטכינות שיכולות לעזור לכם לנקות ולהסיר את הכתמים.

כאשר מתמודדים עם כתמי דיו, הכרת הטכניקות הנכונות עבור הריפודים שונים היא חיונית כדי להתמודד ביעילות עם הבעיה. אחד הדברים החשובים ביותר במקרים של כתמי דיו זה זמן התגובה, מכיוון שכתמים טריים בדרך כלל קלים יותר להסרה מאשר כתמים ישנים של דיו (הדיו נספג לעומק סיבי הבד ועקב כל מקשה על ההסרה של הכתם).  במידה ואתם מנסים להסיר בעצמכם (מברים של דיו דעו שמומלץ להזמין חברת ניקוי ריפודים) בחרו את חומרי הניקוי המתאימים בהתאם לחומר כדי למנוע גרימת נזק. נסו חומרי ניקוי טבעיים כמו חומץ לבן או סודה לשתייה יכול להיות יעיל על ריפודים מסויימים.

דבר ראשון אל תשפשפו את האזור המוכתם, שכן שפשוף יכול למרוח את הדיו עוד יותר. בדקו תחילה כל תמיסת ניקוי על אזור קטן ולא בולט בריפוד כדי לוודא שהיא אינה גורמת לשינוי צבע או נזק.

במידה ויש לכם ספות או שטיחים מבדגים טבעיים (כותנה, משי, פישטן ועוד ) התייעצו עם אנשי מקצוע כדי למנוע נזק לא מכוון. פעל תמיד בהתאם להוראות הניקוי של היצרן כדי לא לגרום לנזק.

ניקוי כתמי דיו מספות בד

ספות בד נחשבות לפופולאריות אך בגלל שיש להם סיבי בד הן גם מועדות לכתמי דיו בשל ספיגתן. כאשר מתרחשת תאונת דיו, ישנה חשיבות רבה לפעולה מיידית היא חיונית כדי למנוע מהכתם לשקוע ולהבסס בתוך סיבי הבד (דבר הגורם לקושי רב בהסרתו). יש פרק זמן שהדיו עוד טרי ויהיה ניתן לנקותו בצורה יעילה יותר.

 

ניקוי כתמי דיו מספה

כדי להתמודד עם כתמי דיו על ספות בד, התחילו בניקוי האזור הפגוע במטלית יקרופייבר נקייה לבנה  שידועה בספיגת נוזלים כדי לספוג כמה שיותר דיו. הימנעו משפשוף הכתם, שכן הוא עלול להתפשט ולחדור עמוק יותר לתוך סיבי הבד.

לאחר מכן, בחרו חומר ניקוי מתאים בהתאם לסוג הבד של הספה, חומר הניקוי חייב להיות מותאם לסוג הספה , ולכן בדקו הוראות יצרן לפני שבחרתם חומר ניקוי. ובנוסף לאחר שבדקתם עם הוראות היצר והבנתם איזה חומר ניקוי מותאם להשים על הספה בדקו את חומר הניקוי על אזור מוסתר כדי לוודא שהוא אינו גורם לשינוי צבע או נזק.

יש לטפוח בעדינות את תמיסת הניקוי על הכתם באמצעות מטלית רכה, ולעבוד מבחוץ לכיוון המרכז כדי למנוע התפשטות. הניחו לחומר הניקוי לשבת מספר דקות כדי לפרק את פיגמנט הדיו.

לאחר מכן, כתם שוב את האזור עם מטלית נקייה ספוגה במים כדי להסיר את שאריות הניקוי. חזרו על התהליך עד שהכתם יתבהר או ייעלם לחלוטין.

לבסוף, תנו לספה להתייבש באופן טבעי, הרחק ממקורות חום ישירים, כדי למנוע התכווצות או נזק לבד. זכרו, סבלנות וטיפול עדין הם המפתח להסרה יעילה של כתמי דיו מספות בד מבלי לגרום נזק נוסף. שימו לב שניקוי עצמי לא תמיד עוזר ויכול בנוסף להשאיר סימנים נוספים עקב ייבוש לא אחיד. בנוסף מומלץ לבדוק את סוג הבד של הספה (ספות מבד טבעי יותר בעיתיות ומומלץ לבדוק מול איש מקצוע).

ניקוי כתמי דיו משטיחים

הסרת כתמי דיו משטיחים יכולה להיות משימה מאתגרת בשל הסיכון להתפשטות נוספת של הכתם. חשוב לטפל בכתם בהקדם ובזהירות כדי למנוע נזק בלתי הפיך לסיבי השטיח.

התחילו בניקוי כתם הדיו במטלית נקייה או במגבת נייר כדי לספוג כמה שיותר דיו מבלי לשפשף אותו בשטיח. הימנעו משימוש במטליות צבעוניות או מודפסות שעלולות להעביר צבעים על השטיח.

לאחר מכן, יש למרוח כמות קטנה של תמיסת ניקוי עדינה או חומר ניקוי שטיחים על האזור המוכתם, כמובן בדקו לפני שחומר הניקוי מותאם ואינו מזיק לשטיח. יש למרוח בעדינות את התמיסה על כתם הדיו, ולעבוד מהקצוות החיצוניים לכיוון המרכז כדי למנוע פיזור הדיו. הניחו לחומר הניקוי לשבת מספר דקות כדי לפרק את הדיו.

עברו שו על האזור עם מטלית נקייה ולחה כדי להסיר את תמיסת הניקוי ואת שאריות הדיו שנותרו. חזרו על התהליך במידת הצורך.

במידה והכתם לא הוסר  מומלץ לפנות לשירותי ניקוי שטיחים מקצועיים כדי להסיר ביעילות את הסימן העיקש תוך הגנה על שלמות סיבי השטיח.

 

ניקוי כתמי דיו ממזרנים

חשוב לציין שהסרת כתמי דיו ממזונים נחשבת קשה ביותר. כתמי דיו על מזרנים יכולים להיות בעייתיים במיוחד בשל אופי הספיגה של הבד והסיכון לחדירה עמוקה. פעולה מיידית חיונית למניעת התפשטות הדיו ושקיעתו לתוך סיבי המזרן. כאשר מדובר בכתם דיו על מזרן, יש להתחיל בניקוי עדין של האזור הפגוע עם מטלית נקייה כדי לספוג כמה שיותר דיו מבלי לשפשף או לפזר את הכתם עוד יותר.

להסרת כתמי דיו ממזרנים, תמיסת חומרי ניקוי עדינה יכולה להיות יעילה. ערבבו כמות קטנה של חומר ניקוי נוזלי עדין עם מים והרטיבו מטלית נקייה עם התמיסה. כתם את כתם הדיו בעדינות, החל מהקצוות החיצוניים ונע לכיוון המרכז כדי למנוע פיזור הדיו. חזרו על תהליך הכתמים עד שהכתם יתבהר.

לאחר הטיפול בכתם הדיו, יש לאפשר למזרן להתייבש לחלוטין באוויר לפני הנחת המצעים בחזרה למעלה כדי למנוע צמיחת עובש או טחב. כדי לזרז את תהליך הייבוש, ניתן להשתמש במאוורר או לפתוח חלונות כדי להגביר את זרימת האוויר בחדר. בנוסף, היפוך וסיבוב קבוע של המזרן יכולים לעזור בפיזור הבלאי ולמנוע כתמים מוגזמים באזור אחד.

כדי לשמור על היגיינת המזרן בטווח הארוך, שקלו להשקיע במגן מזרן כדי ליצור מחסום מפני שפיכות וכתמים. עקבו תמיד אחר הוראות היצרן לניקוי ותחזוקה כדי להאריך את חיי המזרן שלכם ולהבטיח סביבת שינה נקייה.

במידה ולא הצלחתם לנקות את הכתם במזרן אנו ממליצים להזמין שירותי ניקוי מזרנים על ידי מנקה מקצועי. ניקוי מזרונים מקצועי יעניק למזרן גם חיטוי וניקוי עמוק.

ניקוי כתמי דיו מריפוד רכב

הסרת כתמי דיו מריפוד הרכב לרוב יכולה להיפטר על ידי השכרת שירותים של חברת ניקוי ריפודים לרכב.  אך במידה ואתם רוצים לנסות בעצמכם להסיר את הכתם יש פתרונות.

ישר אחרי שנשפך הדיו נסו לספוג כמה שיותר דיו בעזרת מטלית או מגבת. הימנעו משפשוף הכתם, מכיוון שהדבר עלול לדחוף את הדיו עמוק יותר לתוך הבד. לאחר שספגת את עודפי הדיו, יש למרוח כמות קטנה של חומר ניקוי עדין מעורבב עם מים על הכתם. בדקו את תמיסת הניקוי על אזור נסתר כדי לוודא תאימות עם הבד.

במקרים של ריפודי עור ברב אנו ממליצים להזמין איש מקצוע מכיוון שיהיה צורך בחומרי ניקוי מקצועיים המותצאמים לעור כדי שלא יגרם נזק.

 

לסיכום במקרים של כתמי דיו יש חשיבות גדולה לזמן התגובה ומהירות הניקוי. בדקות הראשונות הדיו לא נספג במלואו ככה שתוכלו לספוג חלק ממנו בעזרת מטלית. במדיה ולא הצלחתם להסיר את  הכתם או שאתם לא רוצים לקחת סיכון ולנסות לנקות בעצמכם אנו מומלץ להזמין חברת ניקוי מקצועית המספקת שירותי ניקוי ריפודים עד הבית ומאובזרת במכשור איכותי ומקצועי כדי להעניק לכם ניקוי ברמת גימור מקסימלית.

 

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אתכם:

קלין פרו – ניקוי ספות מקצועי עד הבית

ניקוי ריפודים לרכב – חידוש וניקוי מושבי הרכב עד הבית

ניקוי ספות קטיפה – איך מנקים

 

שתף:
קטגוריות:

חיפוש

לקבלת הצעה אטרקטיבית במיוחד

מעדיפים שנחזור אליכם ?

מלאו את הטופס !