fbpx
חיפוש
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
ניקוי-מזרן-משתן

ניקוי מזרן משתן – דברים שכדאי לדעת

Rate this post

ניקוי מזרן משתן זוהי בעיה נפוצה בכל בית בו יש ילדים קטנים או בעלי חיים אשר חיים בתוך הבית.

בין אם הילדים נגמלים מחיתולים או שהכלב עלה לכם על המיטה, התוצאה היא אותה תוצאה לא נעימה.

חוץ מהריח הנוראי שנוצר מהשתן על המזרן, יש בעיה גדולה אחרת. השתן מכיל שאריות פליטה של הגוף ובין היתר – חלבונים. השתן בעצם מהווה כר פורה להיווצרות חיידקים, בקטריות, ופטריות במזרן שלכם.

כאשר המזרן שלנו סופג שתן ישנן שתי בעיות עיקריות כשהראשונה פוגעת בבריאותכם והשנייה פוגעת באיכות החיים שלכם.

קודם כל עצם זה שאתם נושמים רבע עד שליש מהחיים שלכם את הבקטריות של המזרן תוך כדי השינה שלכם זה לא בריא בכלל, ואם הילדים הקטנים שלכם נאלצים לנשום את הבקטריות האלו זמן כה רב, הסכנה היא בפיתוח אלרגיות ובעיות נשימתיות.

הבעיה השנייה היא הריח הנוראי, אותו ריח שתאלצו לשאת כל השעות שינה שלכם שהם כרבע עד שליש מחיינו.

ומעבר לחיטוי ובישום, יש לנו גם את בעיית הנראות של המזרן- כתמים.

תוצאת ניקוי המזרן משתן מכתמים תלויה בהמון דברים, חלק תלויים בלקוח וחלק תלויים באיש המקצוע.

רוב המזרנים שלנו עשויים מכותנה, כותנה זהו בד נצבע כך שהטעות הנפוצה ביותר היא שאנשים מחכים עד למצב בו הם מתלבטים האם לזרוק את המזרן לפח או שניתן עוד להציל אותו . וזה חבל מאוד כי המזרן שלנו הוא לא זול וככל שמקפידים על טיפול נכון במזרן בעת שהמזרן זקוק לטיפול שלו, אנחנו משמעותית מאריכים את ״חיי המזרן״. ומעבר תוחלת חיי המזרן, שליש עד רבע מהחיים שלנו ישתפרו להם לא מעט.

ההיגיון פה פשוט, כמו לקחת רכב ולא לטפל בו בזמן, זה פוגע בנסיעה שלכם ובתוחלת חיי הרכב. כך גם המזרן שלכם ועוד הרבה דברים בחיינו.

מעבר לזה ניקוי מזרן משתן צריך להתבצע על ידי מכונה לשטיפת ריפודים מקצועית אשר מזריקה מים ושואבת מים בו זמנית, זה המינימום. כיוון שיש הרבה ניסיונות של כל מיני ספוגי פלא וסבוני קסמים חשוב שתבינו משהו. כל עוד אתם לא שטפתם את השתן החוצה מהמזרן, זה לא משנה כמה דברים תוסיפו או איזה אבקת קסמים תמצאו, השתן ישאר בתוך המזרן ומתישהו הריח הנפלא של מה שהוספתם יתנדף ובעצם מה שעשיתם זה לשים פלסטר על גדם.

ניקוי מזרן משתן חייב להתבצע בעזרת חומרים מתאימים ובשלבים הנכונים, מה שישפיע על תוצאת המזרן שלכם ויבטיח את בטיחות המזרן שלכם.

למזרן שלנו יש חיסרון אחד בניקוי שלו.

המזרן הוא עשוי מסיבי כותנה עדינים וקיימים מזרנים מאוד איכותיים שעולים הרבה כסף.

את המזרנים בניגוד לריפודים אחרים אסור בשום פנים ואופן לשפשף, אחרת פשוט תפרמו את הסיבים מה שיתחיל את התפרקות המזרן ומעבר לזה, הסיבים הפרומים יתפסו לכם יותר לכלוך עם הזמן. בנוסף לזה אם הכתם הוא בעומק של כמה סנטימטרים לא יעזור לכם שום שפשוף. לכן צריכים לשטוף ביסודיות את סיבי המזרן עם חומרים מתאימים ומכונה מספיק חזקה.

אם הכתם שתן כבר צבע את הבד, ההלבנה שלו תתאפר באמצעות חומר המכיל ריכוז גבוהה של חמצן פעיל (מי חמצן) אך זה רחוק מלהיות אידאלי כיוון שקודם כל הכתם לא  יעלם ב 100%  אלה רק ילבין, והמי חמצן לא בריאים לסיבי המזרן. זה לא נורא להשתמש פעם אחת, אבל מה פעמים עלולות להרוס לכם את הסיבים של המזרן ולהקשות אותם.

זו בדיוק הסיבה למה לא ניתן להתחייב על 100 אחוז הסרת כתמים ממזרן. אפילו שמהניסיון שלנו זה קרה והצלחנו להביא מזרנים למצב שהוא כמו חדש, זה בהחלט נדיר מאד ותלוי בין היתר, גם בלקוח.

אז נחזור על שלושת מטרות ניקוי מזרן משתן,

חיטוי המזרן מכל הבקטריות והפטריות לשינה בטוחה ונקייה יותר.

קטילה של הריח (בשונה מבישום שזה להוסיף ריח טוב על ריח רע, פה אנחנו משתמשים בחומרים קוטלי ריח) לשינה טובה ונקייה יותר.

והסרת הכתמים להרגשה יותר נקייה בשינה שלנו.

האמור במאמר זה אינו מהווה תחליף לייעוץ מקצועי וכל העושה שימוש באמור במאמר על אחריותו בלבד.

כ
שתף:
קטגוריות:

חיפוש

לקבלת הצעה אטרקטיבית במיוחד

מעדיפים שנחזור אליכם ?

מלאו את הטופס !