fbpx
חיפוש
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
ניקוי מכונת כביסה

ניקוי מכונת כביסה מדריך מקיף

Rate this post

מכונת הכביסה שלכם לא מריחה רעננה כמו שהייתם רוצים? שמתם לב לכתמים עקשניים על הבגדים גם אחרי הכביסה? לפנמי שאתם חושבים על קניה חדשה של מכונת בכיסה אנו ממליצים לנסות ולנקות את מכונת הכביסה שלכם. במדריך זה נעניק לכם טיפים לניקוי מכונות הכביסה.

תחזוקה קבועה הדרך לשמירה על מכונת הכביסה

ניקוי קבוע של מכונת הכביסה חיוני וחשוב כדי להימנע מבקטריות וריחות לא נעימים. חשוב להבין עם הזמן, שאריות סבון, לכלוך וחיידקים יכולים להצטבר במכונה, מה שמוביל לריחות לא נעימים, צמיחת עובש ואפילו נזקים פוטנציאליים. הזנחת הניקוי של מכונת הכביסה עלולה לגרום לכביסה שנודפת בריחות לא נעימים ופגיעה באפיקטיביות.

זכרו שמירה ותחזוקה של המכונה  לא רק משפרת את ניקיון הבגדים ומשפרת את פעילות ויעילות מכונת הכביסה אלא גם מסייעת בשימור המכשיר עצמו בנוסף מכונה תקינה חוסכת לכם בעלויות מכיוון שמכונה תקינה צורכת פחות חשמל ומים.

 

ניקוי עיקרי – ניקוי המסנן של מכונת הכביסה

המסנן הוא אחד הפריטים החשובים שצריל לנקות מכיוון שהמסנן מגם על משאבת מכונת הכביסה מלכלוך כמו שיערות אבק ווד דברים שעלולים לפגוע במשאבה. הלכלוך שמצטבר במסנן עלול לגרום לריחות לוואי ובגלל שאיזור זה לח יכול להיווצר עובש. כדי לשמור עליו נקי ואפקטיבי יש צורך לנקות את המסנן מדי פעם. כדי לגלות איך מנקים את המסנן בדקו בהוראות היצרן היכן המסנן ואיך אפשר להוציא אותו מהמונה. ברגי שהוצאתם את המסנן נקו אותו היטב.

ניקוי מכונת כביסה עם חומץ

חומץ הוא חומר ניקוי רב-תכליתי וטבעי שידוע שיכול לנקות לא רק מכונות כביסה אלא גם פריטים רבים ויכול לעזור גם בניקוי ספות, מזרונים ועוד .החומץ אפקטיבי בניקוי מכונת כביסה ויכול להסיר ביעילות עובש, טחב וריחות ממכונת הכביסה. תכונותיו החומציות הופכות אותו לחומר חיטוי רב עוצמה ללא כימיקלים מזיקים.

שלבים בתהליך הניקוי:

1.ערבבו חלקים שווים של חומץ לבן מזוקק ומים והשתמשו במרססת ידנית (ניתן להתשמש במרססת פשוטה שאתם קונים בסופר או בחנות סטוק. רססו את התוף, סביב אטם הדלת ובתוך מתקן חומרי הניקוי. השאירו אותו למשך כ-30 דקות עד שעה כדי לאפשר לחומץ לחדור ולפרק כל לכלוך או הצטברות.

2.לאחר שאפשרתם לחומץ לנקות את המכונה, השתמשו במטלית נקייה לנגב את המשטחים. ישנם מקרים שבהם יהיה לכם קשה לנקות איזורים מסויימים, ולכן הכינו מברשת שיניים ונקו איזורים אלו. אחרי שניקתם ביסודיות את החלק הפנימי הפעילו את מכונת הכביסה ללא בגדים או חומרי ניקוי כדי לנקות את החומץ מהמכונה.

מומלץ להשתמש בכפפות בזמן הניקוי ולאוורר את חלל החדר.

ניקוי מכונת כביסה עם מלח לימון

כשמדובר בניקוי טבעי של מכונת הכביסה, מלח לימון יכול להיות אופציה נהדרת בזכות התכונות האנטיבקטריאליות החזקות שלו. מלח לימון ידוע ביכולתו להילחם ביעילות בחיידקים, עובש וטחב, ולהשאיר את המכשיר טרי ומחוטא.

כדי ליצור תמיסת מלח לימון לניקוי מכונת הכביסה, התחילו בערבוב חלקים שווים של מלח לימון ומים בקערה. מערבבים את התערובת עד שמלח הלימון מתמוסס לחלוטין. לאחר מכן, שפכו את התמיסה לתא חומרי הניקוי של מכונת הכביסה.

לאחר שתמיסת מלח הלימון נמצאת במקומה, הפעילו מחזור מים חמים עם עומס ריק במכונת הכביסה. המים החמים יסייעו להפעיל את תכונות הניקוי של מלח הלימון, לחדור לתוך אותם אזורים שקשה להגיע אליהם כדי לחסל את כל החיידקים המתמשכים.

לאחר סיום המחזור, נגבו את אטמי התוף והגומי של מכונת הכביסה במטלית נקייה ספוגה בתמיסת מלח הלימון שנותרה. זה יעזור להסיר שאריות עקשניות ולהשאיר את מכונת הכביסה עם ריח רענן והדרי.

ניקוי קבוע של מכונת הכביסה במלח לימון לא רק שומר על ניקיונה, אלא גם תורם להארכת תוחלת החיים שלה על ידי מניעת הצטברות עובש וחיידקים.

ניקוי מכונת כביסה עם סודה לשתייה

צןרה נוספת לניקו מכונת כביסה זה ניקוי בעזרת סודה לשתייה.  סודה הינה מרכיב ביתי רב-תכליתי הידוע בתכונות שלו לנטרול ריחות וניקוי. כאשר משתמשים בה לניקוי מכונת כביסה, סודה לשתייה יכולה להסיר ביעילות ריחות, כתמים והצטברות בחלק הפנימי של המכונה ובנוסף במשטחים החיצוניים.

שלב ראשון: הכמנת התמיסה – התחילו בערבוב של רבע סודה לשתייה עם מים ליצירת משחה.

שלב שני: מריחת התמיסה: מרחו את התמיסה על המשטחים הפנימיים של מכונת הכביסה, תוך התמקדות באזורים שבהם יש שאריות לכלוך אוכתמים קשים. יש להמתין כ 30 דקותעל מנת שהסודה תוכל לפרק את הכתמים.

שלב שלישי: שלב הקרצוף -בשלב זה השתמשו במטלית לחה או בספוג כדי לנגב את התוף והתסיסה, וודאו שכל שאריות הסודה לשתייה הוסרו. עבור החלק החיצוני של מכונת הכביסה, פזרו מעט סודה לשתייה על מטלית לחה וקרצפו בעדינותעל האזורים המלוכלכים.

לאחרתהליך הניקוי, הפעילו את המכונהרק עם מים חמים כדי לשטוף את שאריות הסודה לשתייה.

ניקוי מכונת כביסה עם סודה

ניקוי מכונת כביסה עם ג'ל אורן

כשמדובר בניקוי מכונת הכביסה שלכם, ג'ל אורן יכול להיות בעל ברית רב עוצמה. ג'ל אורן ידוע בתכונות החיטוי והניחוח המרענן שלו, מה שהופך אותו לבחירה פופולרית עבור מכשירי ניקוי עמוק. על ידי רתימת כוח הניקוי הטבעי של עץ האורן, תוכלו להבטיח שמכונת הכביסה שלכם לא רק תיראה נקייה אלא גם נקייה מחיידקים מזיקים.

כדי לנקות את מכונת הכביסה שלכם עם ג'ל אורן, התחילו בדילול ג'ל האורן במים בהתאם להוראות היצרן. הקפידו ללבוש כפפות כדי להגן על העור במהלך תהליך הניקוי. לאחר שהפתרון מוכן, השתמשו במטלית נקייה או בספוג כדי למרוח את תערובת ג'ל האורן על המשטחים הפנימיים של מכונת הכביסה, כולל התוף, התסיסה (אם רלוונטי) ואטמי הגומי.

שימו לב במיוחד לכל אזור עם לכלוך גלוי או הצטברות זוהמה. הניחו לתמיסת ג'ל האורן לשבת מספר דקות כדי לאפשר לה לחדור ולפרק שאריות עקשניות. לאחר מכן, השתמשו במטלית לחה כדי לנגב היטב את כל המשטחים. לבסוף, הפעילו מחזור שטיפה עם מים חמים כדי להסיר את שאריות ג'ל האורן ולהבטיח שמכונת הכביסה נקייה ורעננה.

ניקוי מכונת כביסה עם טבליות מדיח כלים

טבליות מדיח כלים מצוינות לניקוי כלים אבל הם בנוסף יכולות להיות פיתרון איכותי לניקוי מכונת כביסה. טבליות אלה מצוינות לא רק לניקוי כלים, אלא גם יעילהניקוי לכלוכים וריחות לוואי  ממכונת הכביסה.

תהליך הניקוי פשוט ולא מורכב, פשוט הכניסו טבליה למדיח הכלים לתוך מתקן חומרי הניקוי של מכונת הכביסה. חשוב לוודא שהתוף ריק לפני שממשיכים.הפעילו את המכונה עם מים חמים כדי לאפשר לטבליה להתמוסס ובכך להיות אפקטיבית בניקוי המכונה.

לאחר שמכונת הניקוי עברה סיבוב , בדקו את התוףוודו שאין לכלוך והיקוי היה אפקטיבי. במקירם שנשארו סימנים קטנים ניתן להשתמש במטלית לחה ספוגה בחומץ לבן ולבצע ניגוב של האיזורים המלוכלכים. אחד היתרונות של טבלית המדיח זה הריח שהיא תשאיר לאחר הניקוי

מומלץ לבצע שטיפה נוספת כדי לבתע ניקוי נוסף במקרה ושנארו שאריות לכלוך שלא נוקו בםען הקודמת.

חומר ניקוי למכונת כביסה

במקרים שאתם מעדיפים להשתמש בחומיר ניקוי שאפשר לרכוש בחנויות אנו ממליצים לעשות סקר ולקרא חוות דעת של מגוון החומרים.

 

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אתכם:

שתף:
קטגוריות:

חיפוש

לקבלת הצעה אטרקטיבית במיוחד

מעדיפים שנחזור אליכם ?

מלאו את הטופס !