fbpx
חיפוש
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
ניקוי כתמים עם סודה לשתייה

ניקוי כתמים עם סודה לשתייה – המדריך המלא

אנשים רבים מחפשים חומרי ניקוי טבעיים ופתרונות לניקוי כתמים לפי הפטנטים של הסבתות. אחד הפטנטים הכי מוכרים הוא ניקוי בעזרת סודה לשתייה. מה יש בסודה לשתייה שעוזר בהסרת כתמים? האם זה באמת עובד? על כל השאלות האלו תוכלו לקבל תשובה במאמר הבא. 

למה סודה לשתייה טובה לניקוי?

סודה לשתייה היא למעשה נתרן מימן פחמתי שאם מפרשים זאת לשפה שלנו, מדובר בסוג של מלח. האבקה הלבנה והגבישית מתפרקת במים והמימן שמשתחרר ממנה הוא בסיסי ומנטרל חומצות. לכן, כל כתם שיש לו גם ריח חזק, יצליח להתפרק כאשר מניחים עליו סודה לשתייה מהולה במים. ולכן הסודה לשתייה מוגדרת כחומר מנטרל ריחות. כמו כן, כאשר מדובר בכתמים שבהם קיימת חומציות, הסודה לשתייה מאוד יעילה בהסרתם. 

ניקוי כתמים עם סודה לשתייה –  לאילו כתמים מתאים?

ניקוי בסודה לשתייה מתאים לכל אותם כתמים שבהם יש חומציות. ניתן לנקות בעזרת הסודה לשתייה כתמים של יין, מיץ וגם קפה. הסודה לשתייה תעזור לנטרל את הריח שלהם על גבי הבד וגם תפרק את הכתמים ותעזור להסיר אותם. הסודה לשתייה יעילה עבור כתמים שנמצאים על בדים. ניתן לנקות בעזרתה ספות, שטיחים ואפילו בגדים. יש אנשים שבוחרים להכניס סודה לשתייה למכונת הכביסה במקום אבקת כביסה. 

איך משתמשים בסודה לשתייה לצורכי ניקוי?

כדי לנקות בעזרת סודה לשתייה, יש למהול אותה במים ולראות שגבישי המלח התפרקו. זכרו, שלב הפירוק של הגבישים בתוך המים הוא חשוב, על מנת שהחומר הבסיסי יצא ויאפשר הסרה של הכתמים. המים צריכים להיות בטמפרטורת חדר. מים חמים שמגיעים ל-60 מעלות יגרמו לפליטה של פחמן דו חמצני והסודה תבצע פעולות אחרות, אך לא הסרה של כתמים. 

יש להניח רבע כוס של סודה לשתייה בתוך ליטר מים, לערבב קלות, להמתין כ-5 דקות על לפירוק החומר ולהשתמש. זה חומר ניקוי מצוין שכדאי להשתמש בו בבית. 

ניקוי כתמים עם סודה לשתייה

איך מנקים כתמים מבד של ספה עם סודה לשתייה?

הספות שלנו צוברות כתמים כל הזמן. גם אם אנו לא אוכלים על הספה, רובנו שותים על הספה, במיוחד כאשר מארחים. אם נשפך לכם נוזל כלשהו שאינו מים, סודה לשתייה תאפשר הסרה שלו. הסודה לשתייה תהיה יעילה גם כאשר יש לכם על הספה כתמי שתן של ילדים או כלבים. 

על מנת להשתמש בצורה נכונה בסודה לשתייה, יש למהול רבע כוס במים בטמפרטורת חדר, לטבול במטלית, להניח את המטלית הרטובה על הכתם עד שאנו רואים שהמים נספגים והמשטח רטוב. כעת, יש לקחת מברשת עם סיבים רכים ולשפשף בתנועות סיבוביות. זהו טיפול נקודתי להסרה של כתם נקודתי. 

כאשר מדובר על כתמים נרחבים, כאן יש לעבוד באופן שיטתי. תחילה, יש לשאוב את הספה, לאחר מכן לעבור עם מטלית רטובה ומהולה בסודה לשתייה, לשפשף בתנועות סיבוביות את כל אזורי הספה ולבסוף להמתין לייבוש. 

ניקוי ספה שלמה עם סודה לשתייה זו לא משימה פשוטה. אם זה גדול עליכם, דעו שיש כיום שירותי ניקוי ספות מקצועיים שיכולים לבצע את המשימה הזו ביעילות בעזרת מכונות ניקוי המיועדות לכך. בעלות דיי נמוכה, אתם יכולים לבצע ניקוי ספה אחת לשנה או חצי שנה וכך לשמור על הספה שלכם לאורך זמן. 

איך מנקים שטיח בעזרת סודה לשתייה?

שטיחים צוברים המון לכלוך, אבק וכתמים. אפשר לומר שמבין כל הפריטים בבית, השטיח שעל הרצפה הוא זה שצובר הכי הרבה לכלוך. כדי להיפטר מהלכלוך והכתמים, יש לשאוב את השטיח באופן יסודי עם שואב אבק חזק. לאחר מכן, יש לשים בבקבוק שפריצר מים מהולים בסודה לשתייה ולהתיז על כל אזורי השטיח. לאחר כעשר דקות, יש לשפשף את השטיח בעזרת מברשת עם סיבים רכים. יש לעשות זאת בתנועות מעגליות ועל כל חלקי השטיח. לאחר שעברתם על כל החלקים, יש לבצע שאיבה נוספת לכתמים שהתפרקו. 

בדומה לספות, גם בניקוי שטיח העבודה היא ארוכה ולא פשוטה וגם במקרה הזה ניתן להזמין ניקוי ספות מחברת קלין פרו. 

איך מנקים ריפודים של רכב בעזרת סודה לשתייה? 

ריפודים של רכב מבד, דומים בצורה כלשהי לריפודים של ספות הבית. ההבדל העיקרי הוא שהכתמים ברכב לרוב הרבה יותר קשים. ברכב אנו אוכלים, שותים, הילדים אוכלים ממתקים ולרוב הניקוי אינו מיידי. אם יש לכם כתם נקודתי שאתם מעוניינים להסיר בתוך הרכב, עשו זאת עם סודה לשתייה בדיוק כפי שמנקים ספות. אך אם מדובר בכתמים נרחבים, כדאי להזמין שירות ניקוי מושבי רכב מקצועי. 

לסיכום, סודה לשתייה היא אחד מחומרי הניקוי הביתיים שבאמת עובדים. בעזרתה תוכלו להסיר כתמים שלא חשבתם שתצליחו. יש לבצע את הניקוי על פי השלבים על מנת להצליח. אם בכל זאת הכתמים לא ירדו, לא נורא! יש כיום שירותי ניקוי מקצועיים העובדים עם מכונות ניקוי מקצועיות וחומרי ניקוי איכותיים לפירוק כתמים מכל הסוגים, גם הקשים ביותר. 

 

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אתכם:

ניקוי ספות עם אבקת כביסה – כל מה שרציתם לדעת

ניקוי כורסאות – כל מה שצריך לדעת

ניקוי מיטות – ניקוי וחיטוי מסגרת\ ראש ומזרן המיטה במחירים משתלמים!

 

שתף:
קטגוריות:

חיפוש

לקבלת הצעה אטרקטיבית במיוחד

מעדיפים שנחזור אליכם ?

מלאו את הטופס !